Chcesz na swojej działce postawić garaże blaszane? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie. Sprawdź, czym powinien się wyróżniać dobry blaszak i dlaczego garaże blaszane są tak popularne Polsce?
Konstrukcja blaszaka
Chcąc stawiać dobre garaże blaszane, trzeba pamiętać, aby w pierwszej kolejności zapewnić wylewkę betonową lub bloczki betonowe. Fundament w końcu jest najważniejszym elementem determinującym sukces postawienia każdego obiektu.
Wylewka betonowa sprawdzi się, zwłaszcza jeśli garaż ma być związany z gruntem. Bloczki natomiast kierowane są do właścicieli, którzy wiedzą, że garaż zmieni niedługo swoją lokalizację.
Czy garaże blaszane są wytrzymałe?
Jeśli garaże blaszane są wykonane z grubej, a także najwyżej jakości blachy, to możemy być pewni, że konstrukcja jest wytrzymała. Co należy przez to rozumieć? Dobry blaszak musi być odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Wytrzymałością musi się wykazywać również dach, który nie ugnie się od nagromadzonego śniegu.
Jednak warto pamiętać, że obowiązkiem każdego właściciela garażu jest na bieżąco pozbywanie się śniegu, aby wyeliminować ryzyko zawalenia się konstrukcji. Oprócz konieczności zastosowania mocnej konstrukcji należy także pamiętać o zjawisku korozji, która dotyczy praktycznie każdego obiektu wykonanego z blachy. Aby uchronić materiał, warto regularnie stosować farbę podkładową.
Garaże blaszane – jakie mają zalety?
Bez wątpienia garaże blaszane cieszą się ogromną popularnością z powodu swoich zalet. Przede wszystkim osoby szukające sposobu na dodatkowy obiekt, cenią sobie niską cenę. To argument dominujący z powodu inflacji.
Blaszak przekonuje również szybkim i łatwym montażem. W praktyce wiele osób znających jedynie podstawy majsterkowania mogą sami zbudować garaż. Omawiając zalety, nie sposób nie wspomnieć również o braku konieczność zezwolenia na budowę. Tak to prawda, że chcąc zbudować garaże blaszane nie potrzeba pozwolenia, jednak warto dodać, że aby tak się faktycznie stało, to obiekt nie może mieć większej powierzchni zabudowy niż 35 m2.