Zakup czy wynajem lokalu komercyjnego? Co będzie lepsze dla Twojego przedsiębiorstwa? 

Zakup czy wynajem lokalu komercyjnego? Co będzie lepsze dla Twojego przedsiębiorstwa? 

Lokale komercyjne są nieodłącznym elementem wielu przedsiębiorstw. Bez nich świadczenie pewnych usług byłoby wręcz niemożliwe! Z tego też względu wielu przedsiębiorców zastanawia się co będzie lepsze dla ich firmy: wynajem czy zakup nieruchomości na własność? 

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale i wady, o których warto wiedzieć na długo przed podjęciem decyzji o zakupie czy najmie wybranego lokalu. Jeśli więc i Ty stoisz właśnie przed trudną decyzją, która dotyczy przyszłości Twojego przedsiębiorstwa i wiesz, że przyda Ci się pomoc – zapoznaj się z naszym poniższym artykułem, z którego dowiesz się, które z rozwiązań będzie lepsze dla Ciebie, Twojej firmy i pracowników! 

Zakup lokalu komercyjnego – kiedy warto zainwestować we własną nieruchomość?

Mówi się, że zakup nieruchomości to jeden z najlepszych sposobów na dokonanie inwestycji, która będzie dla nas opłacalna. Można by więc pomyśleć, że lokale komercyjne, a dokładniej mówiąc ich zakup, również będzie opłacalną inwestycją i to nie tylko dla nas, jako właścicieli nieruchomości i przedsiębiorstwa, ale również dla całej firmy i pracowników! Czy aby na pewno? 

Biorąc pod uwagę dzisiejsze koszty najmu, wielu przedsiębiorców mogłoby uzyskać o wiele korzystniejsze formy miesięcznej spłaty kredytu i bezpieczne warunki kredytowe, przez co możemy częściej spotkać właścicieli firm, którzy wolą zainwestować w nieruchomość dla swojej działalności. Inwestycja we własne lokale komercyjne jest korzystna dla przedsiębiorców również w przypadku, gdy mowa o kwestiach podatkowych, a dokładniej mówiąc możliwości odliczenia VAT. Zakup nieruchomości dla firmy powinien być jednak przemyślany i dokładnie przeanalizowany, zwłaszcza jeśli obecnie nie masz zbyt mocnej pozycji na rynku. 

Lokal komercyjny na wynajem – bezpieczne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców

Istnieje wiele ogłoszeń, które oferują wynajem lokalu komercyjnego na korzystnych warunkach dla obydwóch stron zapisanych w umowie. Jest to rozwiązanie bezpieczne szczególnie dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować w lokale komercyjne, ponieważ nie są pewni, że firma odniesie sukces na rynku. Jeśli więc Twoja firma potrzebuje elastycznych warunków i ciągłych możliwości zmian – postaw na wynajem lokalu użytkowego! 

About the Author

You may also like these